Wycieczka klasy 4 Tap do OPN-T

Dodano: 28-04-2023

Jest takie szczególne miejsce w Olsztynie, w którym powstają koncepcje, projekty, patenty, a następnie materializują się w postaci np.: dronów, robotów, nowoczesnych technologii, biotechnologii i rozwiązań IT.

Jest nim Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, który mieści się przy ulicy Władysława Trylińskiego 2 w Olsztynie.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02pshSfHoas8QCoy2AHu4rbbG21D19G86RinYmwJiw8yoqynYNF4hhVcUdhhseiB64l&id=100063619777670

W tym miejscu świat nauki spotyka ze światem biznesu. Park wspiera tworzenie i rozwój przedsiębiorstw innowacyjnych przy pomocy procesów inkubacyjnych, jest siedzibą firm, które korzystając z infrastruktury oraz wsparcia merytorycznego rozwijają swoją działalność, współpracując z nauką oraz konkurując na rynkach zagranicznych. Jednym z celów działania OPN-T jest włączanie młodzieży w obszar zainteresowania nauką, przedsiębiorczością i kreatywnością, a my postanowiliśmy skorzystać z oferty Parku dla szkół. Na wycieczkę do OPN-T udała się 26.04.2023r. klasa 4 Tap z nauczycielkami Katarzyną Tunkiewicz i Małgorzatą Kuśmierczyk. Naszą przewodniczką była Pani Beata Mędrek-Żęgota – specjalistka ds. marketingu i promocji innowacji, która przedstawiła nam informacje na temat organizacji i funkcjonowania tej instytucji oraz zapoznała nas z jej infrastrukturą. Podczas wizyty w OPN-T odbyło się również zdalne spotkanie z przedstawicielką firmy biorącej udział w projekcie STARTUP HEROES – Panią Aleksandrą Kurek, która pracuje nad projektem aplikacji na telefon o nazwie SUTRU, służącej ograniczaniu marnowania żywności w domach. Aplikacja będzie służyła monitorowaniu zapasów żywności, ułatwiała zakupy, sygnalizowała o kończących się terminach przydatności do spożycia oraz proponowała potrawy, które można wykonać z różnych produktów, aby się nie zmarnowały. W czerwcu tego roku będzie gotowy prototyp SUTRU, a uczniowie z klasy 4 Tap zostali wyróżnieni poprzez zaproszenie do jej testowania. W naszych kontaktach z firmą będzie pośredniczyła Pani Beata Mędrek-Żęgota z OPN-T. Autorki projektu liczą na pozyskanie opinii na temat funkcjonalności i przydatności aplikacji po przetestowaniu jej przez naszych uczniów. Mamy nadzieję, że to początek dobrej współpracy naszej szkoły z OPN-T. Może w przyszłości ktoś z absolwentów ZSGS będzie miał pomysł na innowacyjną działalność i znajdzie tam miejsce dla swojej firmy? Kto wie?

Projekty Unijne

Gotowi na sukces - wzrost kompetencji zawodowych w ramach mobilności międzynarodowej

Gotowi na sukces

Eko Smaki

Eko Smaki

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

„Profilaktyka na miarę”

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Poznaj Gastronomik



Skip to content