Warsztaty „Go AgriTech”

Dodano: 16-12-2022

W dniach 6 -7 grudnia 2022 r. uczniowie pochodzący z Ukrainy, którzy uczą się w naszej szkole, brali udział w warsztatach „Go AgriTech”. Zajęcia zorganizowała firma Inobiotek sp. z o.o., specjalistyczne przedsiębiorstwo Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów z możliwością kontynuowania nauki, a w przyszłości budowania kariery w branży spożywczej.

W ciągu dwóch dni uczniowie dowiedzieli się, czym jest agritech i foodtech, poznali inspirujących przedstawicieli branży, którzy na co dzień pracują w obszarach nauki, biznesu, star-upów działających w obszarze agritech i foodtech (m.in. farmy wertykalne). W części warsztatowej, w której na podstawie wybranych elementów metody design thinking wspólnie szukali i prototypowali rozwiązania odpowiadające na potrzeby współczesnego rynku rolno – spożywczego. Wspólnie z ekspertami rozwijali kompetencje w zakresie przywództwa, rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia i komunikacji. Część design thinking (wtorek, część warsztatowa) odbyła się w jęz. ukraińskim.

Drugiego dnia warsztatów odwiedzili zakład produkcyjny „Tymbark” w Olsztynku, gdzie nie tylko zobaczyli, jak powstają produkty spożywcze, ale również spotkali się z przedstawicielami różnych działów.

Podczas warsztatów i wycieczki obecny był  tłumacz symultaniczny, który tłumaczył na język ukraiński.

Projekty Unijne

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

„Profilaktyka na miarę”

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Poznaj GastronomikSkip to content