Z tej okazji nauczyciele matematyki zorganizowali konkurs plastyczny pt.: „Matematyka Królową Nauk”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie wykorzystania jej praktycznej strony oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.
Najlepsze prace zdaniem komisji w składzie: Beata Urbańska-Soboń, Beata Borucka, Marlena Mańczak wykonali:
1 miejsce: Julia Tańska, Aleksandra Tomaszewska, Maja Frydrych 3Tb
2 miejsce: Maria Szczepanek 1Tb
3 miejsce: Weronika Zubrzyńska, Magdalena Zygmunt 1Tb
W marcu świętujemy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, jednej z najbardziej fascynującej i wszechobecnej stałej matematycznej. Liczba ta wyraża stosunek długości okręgu do jego średnicy. Odkrył ją ponad 2200 lat temu Archimedes z Syrakuz. Uważa się, że jest to liczba stała, a także nieskończona, co oznacza, że jest matematycznie niewymierna. Na długo przed komputerami historyczni naukowcy, tacy jak Izaak Newton spędzali wiele godzin na ręcznym obliczaniu miejsc dziesiętnych. Dzisiaj, używając zaawansowanych komputerów, naukowcy wyznaczyli biliony cyfr dla pi, ale ciąg ten nie ma końca.
14 marca – „Dzień liczby Pi „dostarczył dużo emocji z racji konkursu indywidualnego „Mistrz Pamięci „. Konkurs polegał na zapamiętaniu jak największej liczby cyfr po przecinku z rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Wśród 50 uczniów, którzy wzięli udział w konkursie najlepsi okazali się uczniowie klasy 1Ta:
1. Wiktoria Łukaszewicz 48 cyfr,
2. Wiktoria Głażewska 44 cyfry,
3. Lena Gurtatowska 42 cyfry.
W marcu uczniowie rozwiązywali również wiele krzyżówek, rebusów i quizów matematycznych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
- Plakat Matematyka Królową Nauk – II miejsce
- Plakat Matematyka Królową Nauk – I miejsce
- Plakat Matematyka Królową Nauk – III miejsce
- Plakaty konkursowe Matematyka Królową Nauk
- Plakat konkursowy Matematyka Królową Nauk
- Plakaty konkursowe Matematyka Królową Nauk