Do matury bez tajemnic

Dodano: 19-09-2022

W piątek, 16 września 2022 roku, uczniowie klas 4Tlsp i 4Taż wzięli udział w organizowanym przez portal Perspektywy, a odbywającym się w Uniwersytecie Warmińsko–Mazurskim w Olsztynie, „Olsztyńskim Salonie Maturzystów”.

Inauguracji Olsztyńskiego Salonu Maturzystów towarzyszyła prelekcja dr Agnieszki Barbary Muzyk, dyrektora OKE w Łomży, na temat organizacji matur w formułach Matura 2015 oraz Matura 2023. Uczestnicy mogli poznać nie tylko ważne terminy związane z maturami, ale też zostali pouczeni o swoich prawach i obowiązkach, dzięki czemu są gotowi na każdą maturalną ewentualność. Ważnym aspektem, na który uczniowie zwrócili uwagę, jest powrót egzaminów ustnych z języka polskiego oraz nowożytnego języka obcego. „Salonowi Maturzystów” towarzyszyły również wykłady dotyczące zdawania egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Każdy uczeń (i nauczyciel) mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Prócz udziału w prelekcjach przedmiotowych, uczniowie chętnie zwiedzali stoiska prezentowane przez Uniwersytet Warmińsko–Mazurski oraz inne uczelnie wyższe, poszukując pomysłów na przyszłość i rzetelnych informacji o wymarzonych kierunkach.

Może właśnie posłuchanie o tematyce i przebiegu studiów, skłoni ich do konkretnych wyborów? Czy stanie się dla nich inspiracją i zachęci do pilniejszej nauki? Tego nie wiemy, ale mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w „Salonie Maturzystów”, formuła egzaminu dojrzałości nie będzie miała przed nimi już żadnych tajemnic.

Projekty Unijne

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Poznaj GastronomikSkip to content